dřevovýroba

 Provoz přidružené dřevovýroby provozujeme na středisku Vodná. V současnosti používáme na zpracování kulatiny katr - rámovou pilu do 500 mm, na zpracování dřevní hmoty do 120 mm potom používáme rozmítací pilu RP 120. Kromě těchto dvou základních strojních zařízení na pořez dřevní hmoty používáme sámovací pilu do 50 mm, na které zpracováváme boční řezivo z kulatiny a v neposlední řadě na krácení přířezů používáme dvě kapovací (zkracovací) pily, na které je možné krátit řezivo do tloušťky 200 mm.  Dřevní hmotu zpracováváme především na výrobu palet a paletových přířezů, v menší míře vyrábíme na zakázku stavební a truhlářské řezivo.

Palety a paletové přířezy, které  vyrábíme, tvoří páteřní program výroby a jsou určeny z 40 % na export a ze 60% pro tuzemské odběratele.

Ročně vyrábíme 60 000 až 65 000 kusů palet. Na montáž palet používáme hřebíkovačky firmy BEA, kterých vlastníme několik druhů, takže jsme schopni na spojování materiálu používat hřebíky od 30 mm až do 160 mm.  Dodáváme v současné době pro různé odběratele celkem 9 druhů palet různých rozměrů. Jsme flexibilní provoz, takže dokážeme rychle reagovat na požadavky zákazníků a vyrábět prakticky většinu druhů palet a přířezů, které naši zákazníci požadují. Na přání zákazníků vyrábíme také kompletní celodřevěné atypické boxy (Š x V x D) prakticky jakýchkoliv rozměrů.

Od dubna 2020 jsme uvedli do provozu novou sušárnu řeziva a palet a od května 2020 vlastníme certifikát na tepelné ošetřní palet a paletových přířezů dle specifikace FAO ISPM No.15 (IPPC).  Vyrábíme tedy i palety, které jsou určeny mimo úzení Evropské unie. Naše výrobky s certifikací IPPC tedy putují prostřednictvím našich zákazníků  především do Turecka, Asie, ale také do USA.

Kromě paletového programu vyrábíme veškeré stavební a truhlářské řezivo na přání zákazníka, jako jsou trámy, latě, fošny a prkna. Na naší rámové pile jsme schopni uspokojit i zákazníky, kteří požadují extrémně dlouhé řezivo. Náš provoz je postaven tak, že zde dokážeme vyrobit trámy až do délky 14 metrů.

Kontakt

zdkalich

zd.kalich@seznam.cz

Masarykova 359
Kamenice nad Lipou
394 70

spoj.tel.: 565 43 22 88
předseda tel.: 606 049 880

Vyhledávání

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode